Vitariánství - Jak postupovat - Krok 2

3. února 2010 v 10:27 | Katherine-Harris
teď když jsme správně namotivované, je potřeba detoxifikovat.
Detoxikace
Je očistný proces, kdy dochází k vylučování škodlivin z organizmu. Detoxifikace probíhá přes kůži, plíce a zejména přes trávící trakt.
Detoxifikace může být provázena nepříjemnými pocity jako jsou rychlé změny nálad, chutí, bolestí hlavy a řadou dalších tzv. detoxifikačních symptomů. Detoxifikace nebývá příjemná z jednoho prostého důvodu - čas, kdy do těla proudí nevhodná a nepřirozená strava, je delší než čas, když je tělo v klidu anebo zásobeno vhodnou a přirozenou stravou. Tak se v těle za tuto dobu nahromadí velké množství odpadních látek a toxinů. Tělo je velmi dokonalý systém, tak tyto odpadní látky (zbytky nestrávené denaturované stravy, toxiny) na/ne/štěstí ukládá do míst, které nejsou až tak důležitá k chodu celého organizmu (každému známé podbradky, pneumatiky na břiše)
Důležité je uvědomit si, že je lepší zvolit si raději pomalejší cestu, ale zato bez excesů ala jo-jo efekt, kdy zrychlíme detox natolik, že pod "tíhou" nepříjemných prožitků situaci nezvládneme a sklouzneme zpátky k nějakému nevhodnému jídlu.
Pro zpomalení detoxifikace bez intoxikace jedy nejlépe poslouží tučná jídla jako olivy (černé, syrové, nepasterované a nekonzervované),avokáda, ořechy a semena (nejlépe v kombinaci se zelenolistou zeleninou).
Detox je nejjednodušší zrychlit omezením příjmu potravy. Tělo nemusí trávit potravu, tak se může plně věnovat činnostem jako je oprava tkání a vylučování toxinů a odpadů. Příznivý vliv má pití čerstvě vylisovaných ovocných a zeleninových šťáv.Dále je vhodné (spíše malá nutnost) provést výplach střeva - buďto hydrocolonterapií nebo nálevem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama