Vitarianství - Jak postupovat - krok 1

3. února 2010 v 10:20 | Katherine-Harris |  Vitarianstvi a makrobiotika
jak postupovat, jestliže chceme přejít na vita (raw-syrovou) stravu?

Vitarianství je tématika, kterou jsem se začala zabývat zhruba před dvěma lety. Nikdy jsem jí však (ke své škodě) nebyla schopná propadnout naplno. Jsou zde věci, které jsem již přijala za své a už bych se bez nich neobešla, ale vitarian ze mě není a nikdy asi ani nebude, protože jsem slaboch a nedokážu odolat všem těm lákadlům v podobě kuřecího masa, vařených brambor a dušené zeleninky:)
Nicméně se v tomto článku pokusím udělat výtah toho důležitého, co musíme pojmout za své, jestliže se vitariány chceme stát.

Úplně prvním, nejsložitějším a zároveň i tím nejjednodušším a nejpřirozenějším krokem je rozhodnutí. Rozhodnutí je něco, co vychází z našeho nitra a je to čistým produktem nás samotných. Pokud jsme naplno rozhodnuti, tak nám již nic nebrání v naplnění našeho předsevzetí. Ale pozor, musíte opravdu chtít, dělat to samy pro sebe, protože není nic důležitějšího než moje vlastní JÁ. Pokud neumím věřit sama sobě, nedokážu věřit ani ostatním. To si, myslím, většina z vás zažila..

Musíme si v tomto prvním kroku ale uvědomit, že změna životního stylu nebude snadná. Neproběhe ze dne na den. Je to pomalý proces, na jehož cestě se ale budou dít divy :) Je to běh na dlouhou trať, není to vlastně ani něco co děláme kvůli výsledku, ale prostě pro radost z toho, že to děláme :)
Já sama bych to přirovnala k dobrému sexu :) Ano, jsou lidé, kteří "to" dělají pro ten výsledek, pro ten orgasmus, ale dobrý sex je o tom, že se těšíme z té činnosti jako takové, a když se nám samou slastí nehroutí vesmír, nejsme zklamané. A o tom je i ta cesta. Nedělejme to pro to, abychom byly hubené, krásné, zdravé. Je to jen vedlejší produkt. Dělejme to pro to, abychom se naučily rozeznat podstatu samy sebe, abychom se naučily žít samy se sebou, se svým tělem, abychom se ho naučily poslouchat.

Důležité je si vytvořit nějaký systém, kterého se budeme držet.

Následují potraviny, které bychom měli jako první vyloučit z našeho jídelníčku:

1.červené maso - červené maso můžeme s klidem nahradit syrovou stravou plnou tuků a bílkovin, jsou to např.řechové a semenné pasty a humousy, které díky vhodnému koření uspokojí touhy po výrazných chutích. Z ořechů a semen také velice chutné deserty a sladkosti. Dále to jsou avokáda a olivy, jejich kombinace a jiné tučné pochoutky

2.bílé maso - samozřejmě musíme také vyloučit, ale může nám pomoci při přestupu z masa červeného. Můžeme ho substituovat avokády, nepasterizovanými olivami, ořechy a semeny

3.kravské mléko a sýry - Určitým kompromisem může být syrové (nepasterizované) kozí mléko, které je nejlépe stravitelné, ale také způsobuje hleny. Chuť na sýr je spojena s potřebou těla po tuku a ne mléčném výrobku. Není proto problém si udělat "náhražku" s dominantním obsahem tuku. Avokádová pasta nebo humous je výborná volba, která předčí ledajaký sýr nejen chutí. Syrové rostlinné sýry lze vyrobit fermentací ořechů nebo semen

4.pečivo

5.rafinovaný cukr

6.sladké nápoje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rickythode Rickythode | E-mail | Web | 21. července 2018 v 16:57 | Reagovat

Иными словами, технологию несъемной опалубки можно применять в северных районах с морозными зимами. Разрешено заливать бетон облегченных марок, поскольку опалубка используется как дополнительный строительный http://builderbest.byethost7.com/ материал.
Две разновидности опалубки не вступают в конкуренцию друг с другом, так как сферы применения их отличаются. Вместе с тем использование описанных здесь методик служит прогрессу в строительной отрасли, позволяет сооружать разнообразные монолитные конструкции.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama